#BiodiversityDay Prelekcja z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej
W dniu 22 maja w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska odbyła się prelekcja z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej. Hasło tegorocznego Dnia to: „Działanie lokalne na rzecz globalnego wpływu”.
Wspólnie zastanowiliśmy się nad tym czym jest różnorodność biologiczna i jakie są zagrożenia dla niej. Zostało omówionych kilka działań, które Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu wykonuje, aby utrzymać lub poprawić różnorodność biologiczną, m.in. działania z zakresu ochrony czynnej w rezerwatach przyrody oraz w obszarach Natura 2000 czy też tworzenie nowych rezerwatów przyrody. Na koniec opowiedzieliśmy o kilku prostych sposobach na zwiększenie różnorodności, które każdy z nas może wykonać w swoim otoczeniu.


#BiodiversityDay #LocalAction #ForNature